18 juuli Mida teada käibemaksust?
Käibemaks on riiklikult kehtestatud maks, mida tasuvad isikud, kes on registreerinud ennast käibemaksukohustuslasena. Käibemaks on lisandunud väärtuse maks ja selle tasub lõpptarbija. Käibemaksuga maksustatakse ettevõtluse käigus müüdavaid kaupu ja teenuseid.
Käibemaksumäär on Eestis 22%. Mõnedel juhtudel rakendatakse ka 9% nt raamatute ja õppetöös kasutatavate töövihikute, teatud ravimite, rasestumisvastaste vahendite, sanitaar- ja hügieenitoodete, puudega isiku meditsiini- ja abiseadmete, ajakirjade ning majutuse puhul.
Käibemaksu maksavad ettevõtted, kes on end käibemaksukohustuslaseks registreerinud. Kui ettevõte on käibemaksukohustuslane peab ta lisama ka oma arvetele käibemaksu ning selle tasub klient, kas siis teine ettevõte või füüsiline isik.
Käibemaksukohustuslane esitab iga kuu tulu- ja sotsiaalmaksu, kohustusliku kogumispensioni ja töötuskindlustusmakse deklaratsiooni ehk TSD ja käibedeklaratsiooni ehk KMD, seda isegi siis kui äritegevust ei toimu, ühtegi arvet ei esitada, palka ei maksta. Mõlemad deklaratsioonid tuleb sellisel juhul esitada 0 summaga.
TSD esitatakse iga kuu 10. kuupäevaks. Deklaratsioon koosneb põhivormist ja lisadest.
Käibemaksuga maksustamise periood on kalendrikuu. KMD esitamise tähtaeg on järgneva kuu 20. kuupäev. Käibedeklaratsiooni on väga mugav esitada e-teenuste keskkonnas e-MTA, kus andmeid saab sisestada kas käsitsi või laadida XML- või CSV-formaadis failist.
Käibemaks (lühend km, ingliskeelne lühend VAT value added tax)
Tekkis küsimusi seoses käibemaksuga? Võta julgelt ühendust!
Sorry, the comment form is closed at this time.