Majandusaasta aruanne

Majandusaasta aruanne on kohustuslik KÕIGILE Eesti raamatupidamiskohustuslastele. Aruanne tuleb esitada ka siis kui majandustegevust ei ole toimunud.

Majandusaasta aruande esitamise tähtaeg on 30.06.2024, kui ettevõtte majandusaasta periood on kalendriaasta ehk 01.01-31.12.

Aruanne tuleb esitada äriregistrile elektrooniliselt ettevõtjaportaalis, https://ettevotjaportaal.rik.ee ning esitatud aruanne peab vastama kehtestatud nõuetele.

MIKS ON VAJA ESITADA MAJANDUSAASTA ARUANNE?

 

Äriregistrile esitatud aruannet näevad kõik soovijad. See muudab äritegevuse läbipaistvamaks, sest partnerid, tarnijad ja teised huvitatud osapooled saavad määratleda ettevõtte usaldusväärsust. Sellest olenebki, kas ettevõttega soovitakse tehinguid teha.

MIS JUHTUB MAJANDUSAASTA ARUANDE ESITAMATA JÄTMISEL?


Aruande mitte esitamisel jätab see ettevõttest kehva mulje ning pigem valitakse teenuseid või kaupasid osta sinu konkurendilt.

Lisaks on läinud karmimaks ka kaasnevad trahvid, ka võib äriregister majandusaasta aruande esitama jätmisel ettevõtte registrist kustutada.

Viide äriregistri seadusele: https://www.riigiteataja.ee/akt/123122022025

MIKS KASUTADA RAAMATUPIDAJA ABI MAJANDUSAASTA ARUANDE KOOSTAMISEL?

 

Taga enda enda rahu ja ettevõtte usaldusväärsuse säilitamine. Tegu on keerulise ja aeganõudva tegevusega, kus väikseimgi detail on oluline.

Säästa oma närve, sest raamatupidajatena on aruannete esitamine äriregistrisse üks meie põhiteenustest.

Muretum on raamatupidamine kindlatesse kätesse usaldada, kui ise aruandes vigu teha ja kulutada tunde nende lahendamiseks.
Viimane variant on eriti suure ajakuluga.

Broneeri meiega kohe TASUTA konsultatsioon!

Untitled design (8)

Kaide-Liis Luht/ Tegevjuht

kaideliis@klraamatupidamine.ee
+372 5880 2654

HINNAKIRI:

Mikroettevõtte aastaaruanne 45 eur/tk

Väikeettevõtte aastaaruanne al. 100 eurot/tk

Auditeeritav aastaaruanne al. 390 eurot/tk

*Hindadele lisandub seaduses sätestatud käibemaks

error: Content is protected !!