Miks käibemaksukohustuslaseks registreerida?

Miks ettevõte käibemaksukohustuslaseks registreerida

Miks käibemaksukohustuslaseks registreerida?

Miks ettevõte käibemaksukohustuslaseks registreerida?

Kui ettevõtte maksustatav käive ületab 40 000 eurot kalendriaastas, tuleb ettevõte registreerida maksu- ja tolliametis käibemaksukohustuslasena. Registreerumisavaldus tuleb esitada kolme tööpäeva jooksul alates hetkest, mil 40 000 euro käibe piir ületati. Kui käive on väiksem, pole registreerimine kohustuslik.

Maksustatava aastakäibe hulka ei arvestata põhivara võõrandamist. Teil ei teki registreerimiskohustust ka siis, kui kogu maksustatava käibe moodustab nullprotsendilise käibemaksumääraga maksustatav käive.

Äriregistri ettevõtjaportaalis on võimalik uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav ühing kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning samas registreerida töötajad.

Käibemaksukohustuslaseks registreerimine väiksema käibe korral

Alla 40 000 eurose aastakäibega ettevõte registreerige käibemaksukohustuslaseks juhul, kui plaanite osta toodangu valmistamiseks või teenuste osutamiseks kallist põhivara või toorainet (arvutid, seadmed, tootmisliinid jms). Registreerimine annab teile õiguse kaupade ja teenuste ostmisel tasutud sisendkäibemaksu riigilt tagasi saada.

Sisendkäibemaksu suurus sõltub sellest, kui palju ja missuguse käibe tarbeks kaupa ja teenuseid ostsite. Sellisel juhul peate te tõendama, et tegelete ettevõtlusega Eestis või alustate ettevõtlust Eestis.

E-äriregistris saate teha päringuid juriidiliste isikute kehtivate ja varasemate andmete kohta. Te saate otsida ettevõtjaid nime osa järgi või pärida konkreetse ettevõtja andmeid registrikoodi alusel.

Allikas: eesti.ee

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.