Miks käibemaksukohustuslaseks registreerida?

Miks ettevõte käibemaksukohustuslaseks registreerida

Miks käibemaksukohustuslaseks registreerida?

Miks ettevõte käibemaksukohustuslaseks registreerida?

Kui ettevõtte maksustatav käive ületab 40 000 eurot kalendriaastas, tuleb ettevõte registreerida maksu- ja tolliametis käibemaksukohustuslasena. Registreerumisavaldus tuleb esitada kolme tööpäeva jooksul alates hetkest, mil 40 000 euro käibe piir ületati. Kui käive on väiksem, pole registreerimine kohustuslik.

Maksustatava aastakäibe hulka ei kuulu põhivara müügist tekkinud tulu. Registreerimiskohustust ei teki ka siis, kui kogu maksustatava käibe moodustab nullprotsendilise käibemaksumääraga maksustatav käive.

Äriregistri ettevõtjaportaalis on võimalik uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav ühing kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning registreerida töötajad.

Käibemaksukohustuslaseks registreerimine väiksema käibe korral

Alla 40 000 eurose aastakäibega ettevõte registreerige käibemaksukohustuslaseks juhul, kui plaanite osta toodangu valmistamiseks või teenuste osutamiseks kallist põhivara või toorainet nagu nt. arvutid, seadmed, tootmisliinid. Registreerimine annab õiguse saada tasutud arvetelt sisendkäibemaksu riigilt tagasi.

Sisendkäibemaksu suurus sõltub sellest, kui palju ja missuguse käibe tarbeks kaupa ja teenuseid ostsite.

E-äriregistris saab teha päringuid juriidiliste isikute kehtivate ja varasemate andmete kohta. Saab otsida ka ettevõtjaid nime osa järgi või pärida konkreetse ettevõtja andmeid registrikoodi alusel.

Allikas: eesti.ee

Korras raamatupidamine on ettevõtte vundament. Võtame vastu uusi kliente!

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

error: Content is protected !!